Топол петок со зголемена облачност


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Петочно, во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Дневната температура ќе се движи од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.