Топол петок со зголемена облачност


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Петочно, во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево. Попладне облачноста ќе се зголеми.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Попладне и особено на северозапад ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Дневната температура ќе се движи од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.