Славни

Салма Хајек се сликаше во бикини, и на 52 години го покажа сензационалното тело (фото)

Салма Хајек

Салма Хајек 2017 година ја запечати со фотка од одморот во Мексико, со која докажа дека и на 52 години изгледа одлично.

Убавата глумица позира на брод во виолетов дводелен костим, очила за сончање и шешир. „Го обожавам океанот“, напиша на фотката и додаде хештаг „nofilter“.

I adore the ocean ? adoro el mar. #ocean #nature #nofilter

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Во ова издание доби повеќе од 360 илјади лајкови, и многу комплименти, од своите фанови.

Салма од неодамна се најде во центарот на вниманието кога прозборе за своите искуства со холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн.

 

To Top