Руските мајтапчии Вован и Лексус го објавија „разговорот меѓу Грета Тунберг и Зоран Заев“ – еве за што се „изнамуабетиле“


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Руските популарно наречени „пранкери“ Вован и Лексус вчера на YouTube го објавија разговорот кој експремиерот Зоран Заев го имал со „наводната активистката против климатските промени Грета Тунберг и нејзиниот татко“. Аферата беше откриена минатата есен, а владиниот советник за комуникации Марјан Забрчанец тогаш изјави дека бил разоткриен хибриден напад врз Кабинетот на премиерот и дека разговорот му бил сомнителен на самиот Заев, како и дека знаел оти станува збор за измама.