Роналдо изнервиран, го пропушта дуелот со Барселона заради коронавирус: „ПЦР е гомно!“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Главниот ас на фудбалскиот гигант Јувентус, Кристиано Роналдо, повторно е позитивен на корона вирусот, состојба која ПЦР тестовите му ја даваат од 13 октомври, а истата состојба не е сменета ниту по две недели минати во самоизолација.

Поради позитивниот тест на корона Роналдо ќе го пропушти вечерашното дерби во Лигата на шампионите против големиот ривал Лионел Меси и Барзселона. Иако е заразен со корона Кристијано Роналдо вечи дека е здрав и дека се чувствува одлично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

„Се чувствувам добро и здрав сум. Напред Јуве напиша Роналдо на Инстаграм.

Но, тоа не беше се од Кристијано.

„ПЦР е гомно!“ дополни Роналдо во коментарите, алудирајќи на тестот за корона.