„Рајанер“ со специјална понуда за Де Бур: Ќе го враќа во Холандија за само 12 евра!


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Франк де Бур е веќе бивши тренер на Интер и се чека само официјално соопштение за неговиот отказ кое треба да пристигне во текот на денот.

Де Бур пристигна во Милано на 10-ти август како замена за Манчини, но не издржа многу па после само три месеци доби отказ од кормилото на Интер.

Ваквата ситуација ја искористи авионската компанија „Рајанер“ за да ја изрекламира специјалната понуда од Милано до Ајндховен за само 12,74 евра.

Компанијата на својот официјален Твитер профил објави слика со Де Бур и напуша: „Време е да се каже чао“ – патувај од Милано до Ајндховен за само 12,74 евра.