Прва средаба на Мбапе и Бензема откако Килија одби да направи трансфер во Реал – еве како изгледаше тоа (снимка)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Реал Мадрид долго време се обидуваше да го доведе Килијан Мбапе во своите редови, а 23-годишниот Французин и се согласи на сите услови на Шпанците, но на крајот ПСЖ успеа да го убеди да потпише нов договор до 2025 година.

Ова предизвика големо разочарување во Мадрид, а странските медиуми објавија дека најпогоден бил пријателот на Мбапе, Бензема, бидејќи самиот искусниот напаѓач на „Кралевите“ го убедувал Мбапе да дојде.

Набрзо по објавата на Мбапе, Бензема објави фотографија од Тупак со пријателот кој го „продаде“, па секако почнаа да се вадат разни теории, но вистината е дека двајцата се во одлични односи. Ова можеше да се забележи од нивната средба во француската репрезентација.