Спорт

Проектил на Лазаров преку живиот ѕид за победа на Нант во последна секунда (видео)

Екипата на Нант однесе победа кај Шамбери со 29:28 благодарение на Кире Лазаров.

Звукот на сирената се огласи при резултат 28:28, меѓутоа Нант доби прекршок од девет метри. Во таа ситуација Лазаров погоди со бомба преку живиот ѕид. Воедно тој беше и најефикасен во својот тим со шест постигнати гола.

To Top