Потег на вечерта: После овој дриблинг дефанзивецот падна на задник!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Дриблингот на Јаник Караско е потегот на вечерта во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите.

Караско иако не постигна гол покажа чудесни вештини со топката, а тоа најдобро го почувствува десниот бек на ПСВ Сантијаго Ариас.

После генијалниот дриблинг бекот на ПСВ падна на задник и не знаеше што го снајде!