Видео: Кавани делеше боксови, а реакцијата на Рамзи е урнебесна


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал и ПСЖ се бореа за првото место во групата и одиграа исклучително возбудлив натпревар, на кој видовме автоголови, промашувања, пенал и по некој бокс.

Кавани и Арон Рамзи во еден момент се најдоа во клинч, па Уругваецот видно нервозен употреби кроше кое заврши во градите на Велшанецот и малку го закачи по брадата.

Сепак, реакцијата на Рамзи беше исклучително смешна…