Покрај полиција помина на црвено! Нема врска, Роналдо е тоа…


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кристиано Роналдо синоќа го спаси Реал Мадрид од пораз на „Сантиаго Бернабеу“ од Лас Палмас, а колкава ѕвезда е Португалецот во Мадрид покажува и сцената после натпреварот.

Кристиано, кој беше во друштво на девојата Георгина Родригез со автомобилот се упати кон својот дом, а се чини дека во Мадрид и полицијата работи за Роналдо.

Роналдо не водеше сметка дали на семафорот свети црвено светло, па на излегување од стадионот покрај полицијата „ладно“ си помина на црвено.

Очигледно Португалецот не се грижи за евентуалните казни бидејќи тие се мизерни во однос на парите кои тој ги заработува.


RonaldoCar by situacijeliga