Погледнете ги десетте секунди лудилото на Бејл!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Реал Мадрид синоќа се спасиваше од порази против Лас Палмас и одигра 3:3 на домашен терен, но мечот сигурно го одбележа Герет Бејл со својот непромислен потег.

Имено, Велшанецот доби напад на „лудило“ и во само 10 секунди. Најпрво од зад грб го фаулираше Џонатан Виера и за тоа доби жолт картон, а потоа наседна на неговата провокација и го турна на земја за што доби исклучувањето.