Организирање оргии платени со службената картичка – нов скандал ја тресе шпанската фудбалска федерација


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нов голем скандал ја тресе Шпанија во кој е вклучен претседателот на фудбалската федерација Луис Рубиалес.

Весникот „Ел Мундо“ објави дека претседателот на Фудбалската федерација на Шпанија организирал оргии со 8-10 млади девојки и плаќал со службена картичка.

Наводно, целата оваа приказна ја започнал Хуан Рубиалес, кој е роднина на претседателот на Шпанската фудбалска федерација, а и тој своевремено бил член на неговиот тим и бил вработен во Фудбалскиот сојуз.

Шпанците пишуваат дека Рубиалес ги организирал овие забави под изговор на работни средби и ги поканил само најблиските членови на својот тим од Федерацијата.

„ФС на Шпанија ги негира изјавите на поранешен вработен и член на тимот на претседателот. Изјавите на Хуан Рубиалес објавени од „Ел Мундо Депортиво“ се лажни и против него е покрената истрага“, се вели во соопштението.