Од Георгина за Роналдо – џипче од 180.000 евра за роденден


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вереницата на Кристиано Роналдо, заводливата Георгина Родригез, со скапоцен подарок го изненади „човекот на својот живот“ за неговиот роденден.

Роналдо прво на социјалните мрежи откри дека му е роденден (наполни 35 години). Потоа покажа и како го прослави за него посебниот ден, во друштво на најмилите.

На социјалните мрежи активна беше и неговата свршеница Георгина Родригез која се пофали како му го честитале роденденот на својот сакан. Таа на својот свршеник му купила нов скапоцен џип вреден 180.000 евра како подарок за неговиот 35. роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Под видеото на кое Герогина му го покажува џипот на Кристијано, таа напиша: „Честитки на човекот на мојот живот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes-AMG (@mercedesamg) on