Објави фотографија со девојката од Роналдо, еве што му порача фудбалерот


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Додека работеше во продавницата од Gucci, Георгина Родригез, новата девојка на фудбалскиот ас Кристијано Роналдо, оствари блиско пријателство со Алваро Каљадо, со кој остана во одлични односи.

A post shared by A Callado (@callados) on

Откако Каљадо објави фотографија на Инстаграм на која позира во друштво на заводливата Георгина, многумина фанови го означија Роналдо на истата, за да му го свртат вниманието на фотката и по можност да каже некој збор и тој.

После лавина од шегаџиски коментари во кои беше прозван Роналдо, славниот фудбалер кратко напиша: “Cuidado!” 😀 😀 😀 („Внимавај!“)