Технологија

Новиот Samsung Galaxy S9 ќе биде претставен во февруари, а сликите веќе се шират на интернет!

Компанијата Самсунг планира да го представи својот смартфон Галакси С9 и С9 плус на Мобилниот светски конгрес во Барселона во февруари, а сега се појавија и првите фотографии кои го откриваат неговиот изглед.

Самсунг порано објави тизер во кој се навестува подобрување на камерата која ќе биде дел од наследникот на Галакси С9, но дизајнот ќе биде скоро идентичен на С8.

С9 има 5.8 инчен екран и четирјадрен процесор, како и 4ГБ рам и 64ГБ меморија. С9 Плус ќе биде нешто поголем и појачан во рамот и внатрешната меморија.

Фотографии од напредниот модел се уште не се објавени.

To Top