Новиот примерок на култниот Хамер е огромен (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Американците едноставно обожаваат големи автомобили, па затоа меѓу најомилените им е гигантот од патиштата, Хамер.

Но, новиот модел на Хамер, кој беше неодамна претставен, е во буквална смисла огромен. Беше претставен преку официјалните фотографии и видеа, но само во секојдневниот сообраќај станува јасно што GMC одлучил да им понуди на американските клиенти.

Новиот Хамер веќе не може да се чуе од една милја, туку вози тивко на електрична енергија. И во исто време, тој е проклето брз возило, така што забрзува како супер спортски автомобили. Сепак, сето тоа паѓа во вода кога се гледа на патот со огромни теренски гуми од 35 инчи и изглед на камион.

Прототипот неодамна бил снимен на улиците на Детроит, а судејќи според другите учесници во сообраќајот, тој е еден од најголемите модели на пик-ап во овој сегмент. На пример, Мустанг застанал пред него и изгледал како играчка, а тоа е голем автомобил.

Да потсетиме, најмоќното издание 1 со над 1.000 КС започнува од околу 105.000 долари. Најевтината верзија ќе треба да почека до пролетта 2024 година и ќе биде понудена за 79.995 американски долари.