Нестороски се сели во Фиренца!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Илија Нестороски е вистинско откритие оваа сезона во Серија А и многу големи клубови се интересираат за неговиот потпис.

Во минатото интерес за Несторовки покажаа Наполи, Севиља и Евертон, но италијански „Тутоспорт“ тврди дека Македонецот е примарна трансфер цен на Фиорентина.

Имено, „виолетовите“ на лето готово сигурно ќе го продадат Никола Калиниќ, па сметаат дека Нестороски ќе биде идеална замена за Хрватот.

Наводно, спортскиот директор на Фиорентина, Корвино веќе рабори на трансферот и е спремен да ја победи конкуренцијата.