Нејмар со видео на Инстаграм му посака добредојде на Меси во ПСЖ


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Една од ѕвездите на ПСЖ, славниот бразилски напаѓач Нејмар, на својот Инстаграм профил му посака добредојде на Меси со кратко видео.

Меси вчера пристигна во Париз каде ги помина лекарските прегледи, а денес ќе биде промоцијата.

После времето во Барселона, Нејмар и Меси сега ќе играат повторно заедно.