Навивачите на Барса не можат да се помират дека Меси заминува од Камп Ноу


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тешко им е на навивачите на Барселона да прифатат дека Меси заминува.

Вчера Барселона официјално соопшти дека е готово и дека Меси заминува. Аргентинецот од 1. јули беше слободен, но сите најави беа дека ќе потпише нов договор, сепак на големо изненадување тоа не се случи. Лапорта не пронајде начин да ги реши проблемите.

Дел од навивачите уште вчера и утрово се собираат пред „Камп Ноу“ и на тој начин го изразуваат своето незадоволство.