Моќна порака на Серена до нејзината новородена ќеркичка (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Серена Вилијамс во нова реклама ја потенцира моќта на жените и се обраќа на нејзината ќерка. Рекламата во која се појавува славната тенисерка е дел од кампањата „Sisters in sweat“ за промовирање на новото партнерство со AwesomenessTV

„Девојче мое, нема да ми пречи доколку лошо играш тенис, но те молам во оваа игра наречена живот, секогаш продолжи да играш без разлика на околностите. Како што направи и со мене, спортот ќе те научи да бидеш силна… Понекогаш ќе освоиш поени, а понекогаш нема. Важно е да работиш напорно и да го кажеш својот став на секое поле кое ќе го одбереш како играч“, вели Серена.