Спорт

Многу голови постигна Кристиано Роналдо – ама овој е најепскиот

Манчестер Јунајтед пред точно 12 години играше четвртфинале протиов Порто во ЛШ, а Роналдо го постигна еден од најубавите голови во кариерата.

Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата и постигна повеќе од 700 голови, но овој сигурно е еден од најубавите.

И самиот Роналдо признава дека овој гол го има на ЦД во својот дом и често го прегледува.

To Top