Мишел Обама каква не сте ја виделе досега

53-годишната Мишел Обама, бившата прва дама на САД, откако со Барак ја напуштија Белата куќа и се вратија на „обичниот“ поопуштен живот, се опушти и во модниот избор при јавното појавување.

Независно дали е на урбаниот асфалт, или на плажа, Мишел сè повеќе импресионира со своите модни изданја. Уживајќи на плажите во Мајами, таа изненади со својот сензационален изглед во бели бикини и кратки шорцеви.

Поранешната прва дама на САД и нејзината ќерка, 19-годишната Малија се викендашки се опуштаа на споменатите атрактивни плажи од Мајами.