Милан спреми 30 милиони за Фабрегас!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Англиските медиуми тврдат дека Цеск Фабрегас најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А и ќе го облече дресот на Милан.

Фабрегас оваа сезона не добива голема минутажа кај Конте па на крајот на сезоната сигурно ќе ја промени средината, а англиските медиуми тврдат дека Милан е фаворит за неговиот потпис.

„Росонерите“ и минатото лето се обидуваа да го донесат Шпанецот, трансферот не се реализираше, но сепак Фабрегас е поставен како прва трансфер цел за следната сезона.

Милан ова лето ќе има голем буџет за трансфери и сака да го засили тимот на сите позиции, а како приоритет за средниот ред е токму Фабрегас за кого се спремни да понудат 30 милиони евра.