Меланија е посреќна на погреб со Обама, отколку на бал со Доналд Трамп (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Меланија Трамп се појави на последното збогум од бившата прва дама на САД, Барбара Буш, без придружба од својот сопруг Доналд Трамп, а медиумите веднаш се распишаа дека неговото отсуство позитивно влијае врз нејзиното расположение.

Камерите ги фатија моментите кога Меланија муабетеше со претходникот на Доналд на позицијата претседател на САД, Барак Обама, од кои се гледа дека, иако беа на погреб, одлично се забавуваат.

„Меланија е посреќна на погреб со Обама отколку со својот сопруг на инаугурациската вечера“, беше еден од коментарите на сметка на нејзината насмевка која Меланија не можеше да ја симне дури ни кога забележа дека ја снимаат.