Марадона слави: Ти благодарам Кулибали! (Фото)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Легендата на Наполи, Диего Марадона беше повеќе од среќен за победата на „наполитанците“ во дербито против Јувентус.

Марадона преку својата Фејсбук страна ја прослави победата на својоѕ омилен тим, така што постави слика со дресот на Кулибали и напиша: „Имаме само една желба, ти благодарам Кулибали“.

Наполи го победи Јувентус со 1:0 токму со голот на Кулибали во 90-та минута и му се доближи на само еден бод разлика на табелата.