Миа Калифа за сексот со хиџаб поради кој ја заврши порно кариерата


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Миа Калифа во интерју за BBC говореше за смртните закани од таканаречената Исламска држава откако во 2015 година сними порно филм во кој носеше хиџаб.

Откако се отвори во разговор за ВВС, таа откри дека идејата за порно сцени со хиџаб дошла од продуцентите. Нејзината прва реакција, како што самата открива, била дека ќе  ја убијат.

Една недела откако филмот бил објавен, почнале да стигнуваат закани со смрт. „Цел Близок Исток беше против мене. Либан се откажа од мене. Моето семејство исто така. А веројатно и секој муслиман на Твитер беше против мене“, открива бившата порно ѕвезда која во порно индустријата помина само три месеци.

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

Вели дека од ИД ја фотошопирале нејзината глава на тело од човеко кој ќе биде егзекутиран, но и дека го хакирале нејзиниот Инстаграм профил и на него почнале да објавуваат пропагандни пораки.

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

Поради сето тоа, вели дека денес е имуна на малтретирањето на интернет. Таа во порно водите „пливаше“ само три месеци, пред да ја напушти индустријата за возрасни во 2015 година.

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on