ЛУДИЛО НА АСФАЛТОТ: Погледнете ја ’тепачката’ на два Мерцедесови теренци!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Низ патиштата ширум светот често доаѓа до насилство, во кое редовно подебелиот крај го извлекуваат возилата. Овојпат во битка беа два Мерцедес теренци.

Бидејќи немаме дополнителни информации од настанот можеме само да нагаѓаме. Веројатно снимката доаѓа од Русија, а со оглед на возилата изгледа станува збор за свадбена поворка. Завојувани страни се два Мерцедес теренци, едниот МЛ класа, а другиот легендарниот Geländewagen во АМГ изведба.

Како изгледа потполно бесмислената битка на теренците, погледнете во видеото објавено на Фејсбук: