Девет најголеми порно тајни – некои ќе ве изненадат многу!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Доколку сакате порно филмови, веројатно ќе ве интересираат некои од најголемите тајни на оваа професија. Некои од нив веќе ги знаете, но некои сигурно ќе ве изненадат, или разочараат.

Ова се 9-те најголеми тајни во порно индустријата

1 Колку и да звучи шокантно, класичните „homemade“ порничи се се помалку аматерски, а се повеќе префесионални., Да, вие и понатаму имате впечаток дека се работи за спонтана домашна варијанта, но позади тоа се крие режисер, сценарио, па дури и студио среден да личини на нечиј стан.

2. Актерите и актерките секои две недели идат на задолжителни тестирања на полови болести, и статистиката покажува дека меѓу нив процентот на заболени од сида е занемарлив.

3. Без разлика што порно-сајтовите бараат чланарина, овие интернет страни најмалку пари заработувата од членови, а најмногу од сонзори и реклами.

4. Во порно филмовите скоро секој женски оргазам е лажен.

5. Мажите кои глумат во геј порничите се воглавно хетеросексуалци.

6. Верувале или не, во повеќето случаи прво се снима сцената на свршувањето, па дури потоа „остатокот“ од сексот. Бидејќи на тој начин актерите се поопуштени и не се оптеретуваат „како ќе завршат“.

7. Клистирање и таблети против диареја се задолжителни пред снимање на сцени со анален секс.

8. Мажите понекогаш мораат да ја задржа ерекцијата и по два часа! Како, тоа само тие го знаат…

9. Актерите не сакаат кога колешката во текот на сексот ќе им каже: „Удри ме посилно“.