ЛУДИЛО: Како коментаторите ширум светот го доживеаа триумфот на Барса!

epa05837612 FC Barcelona's fans celebrate the 6-1 wom against Paris Saint-Germain and their qualification after the UEFA Champions League second leg round of 16 match, in the Canaletas square in Barcelona, Catalonia, Spain, 08 March 2017. EPA/Marta Perez

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона синоќа оствари историски триумф над ПСЖ и ги фрли во делириум сите љубители на фудбалот.

Тешко дека нешто ќе го надмине доживувањето после шестиот гол кој го постигна Серхи Роберто, па слушнете како реагираа коментаторите ширум светот. Потолно лудило!


Reakcije komentatora nakon 6 gola by mediabh