Кога Ноле ќе се изнервира (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Светскиот тениски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, речиси го имаше на дофат олимпиското тениско финале кога во полуфиналниот дуел со Александер Зверев го освои првиот сет со 6:1 и брејк-предноста во вториот, но тогаш работите тргнаа надолу за Ноле.

По шест загубени поени во серија, Ѓоковиќ се обиде да се врати во игра, а потоа – го испушти бесот надвор, пишува Мондо.

Новак се сврте кон ложата кајшто седеше српскиот селектор Виктор Троицки заедно со други српски спортисти.

Во налетот на бес и немоќ, се слушна како да вика „Ќе ми кажеш ли?“, иако е нејасно што точно рече.

Ништо поприбран во моменти на нервоза и слабост не беше ни Зверев.