Кога ќе му ја задевнеш сопругата на Питер Крауч


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Независно во кој дрес, клупски или репрезентативен, да се појавеше, Питер Крауч секогаш беше омилен лик кај публиката, најмногу заради неговата позитивна енергија и харизматичност кои ги имаше на терените. Ништо поразличен не е ниту на социјалинте мрежи – еднакво ведар и шеговит.

Откако им ја честиташе и теоретски освоената титула на Манчестер Сити во Премиер лигата, Крауч наиде на еден коментар кој задира во неговиот приватен живот, во кој беше вмешана и неговата сопруга. Еве како реагираше на тоа фудбалерот.

„Ветувам дека ќе престанам да дркам на твојата сопруга, Пити“, пиша извесен Алан МекГрегс. „Тоа би било прекрасно, фала пријателе“.

Инаку, Питер Крауч од 2011-та година е во брак со Еби Кленси – познат модел во Британија и САД.