Славни

„Кога ќе легне платата VS на крај од месецот“ – Вучиќ ја јаде само средата од лепчето

Српскиот претседател Александар Вучиќ на неговиот Инстаграм профил сподели фотографија на која е фотографиран како јаде полнети пиперки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

„Полнети пиперки како окрепување пред патот во Женева“, напиша Вучиќ покрај фотографијата.

Фотографијата наскоро стана предмет на шега, а профилот на Инстаграм, Негујемсрбски, познат по шегите, ја спореди со негова претходна фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

На левата фотографија, насловена како „кога ќе легне платат “, Вучиќ држи послужавници со скара во рацете. Оваа фотографија е направена во времето кога тој беше премиер и ги служеше на новинарите на новогодишниот прием. Десно, со наслов „близу е крајот на месецот“, Вучиќ јаде полнети пиперки. Дополнителен шеговит момент и е зајаденото лепче од Вучиќ, на кое се гледа дека е изедена само средината.

Очигледно дека ваквата споредба му се допадна и на Вучиќ , зашто и самиот стави лајк на истата.

Advertisements
To Top