Спорт

Верувале или не: Судија досуди шест пенали на еден меч! (видео)

Во Српската прва лига беше виден натпревар кој го привлече вниманието на целиот регион.

Кабел во Нови Сад го совлада Горни Милановац со 3:1, а главна ѕвезда на мечот беше судијата Милош Џорѓиќ.

Имено, судијата досуди пет пенали, притоа еден беше повторен, па играчите дури шест пати шутираа од белата точка.

To Top