Спорт

Видео: Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Лука Дончиќ синоќа одигра уште еден фантастичен натпревар и го предводеше Далас до победа на гостувањето кај Мемфис.

Иако има само 20 години, Словенецот е еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, а синоќа натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции.

Дончиќ на мечот имаше и една непријатна ситуација, откако на шега доби шамар од Јамахл Мозли, еден од помошниците на Рик Карлис.

На Словенецот не му беше мило поради тоа, но се воздржа да возврати.

To Top