Спорт

Реал и Јувентус во жестока битка за потписот на Погба!

Реал Мадрид и Јувентус ќе водат жестока битка за Пол Погба, кој очигледно веќе донел одлука да го напушти Манчестер Јунајтед.

Неговиот агент Мино Раиола веќе работи на трансферот и е во постојан контакт со двата клуба кои уште во летниот преоден рок се обидоа да стигнат до потписот на Французинот.

„Кралевите“ се уште не се откажале од намерата да го донесат Погба на „Сантиаго Бернабеу“ и спремиле понуда за зимскиот преоден рок. Шпанските медиуми откриваат дека Реал ќе го понуди Хамес Родригез плус пари за потписот на Французинот.

Вчера излегоа информации дека и Јувентус подготвува понуда во која ќе вклучи дури четворица играчи за да о добие Погба еколку години со успех го носеше нивниот дрес.

To Top