Кога Федерер ќе ти вети нешто – ветено е ! (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во август 2017-та на прес-конференција на УС Опен, тогаш малиот Изјан Ахмад Зизу го прашува неговиот голем идол Роџер Федерер „дали би можел да продолжи да игра уште едно осум, девет години така што кога Зизу ќе стане професионален тенисер, ќе игра против неговиот идол“? Федерер му вети дека ќе биде тука. Ветено – сторено! А испадна и феноменална реклама.