Клоп најискрено – реакција која ги насмеа присутните на прес-конференцијата


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Ливерпул дојде до тешка победа против Астон Вила со голот на Мохамед Салах од Пенал.

По мечот, новинар од Бирмингем му постави прашање на Клоп, кое не го разбра и имаше урнебесна реакција што ги насмеа останатите на пресконференцијата, а видеото стана хит на социјалните мрежи.

Ова не е прв пат Клоп да има слична ситуација на пресот, каде што знае да направи интересна атмосфера.