Какво чувство со топката – потег за на реклама (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На вчерашниот натпревар помеѓу Вест Хем и Андерлехт од Конференциската лига, Бразилецот Лукас Пакета направи маестрален потег кој е баш типичен за Бразилците.

Долга топка која леташе скоро 40 метри Пакета успеа со маестрален потег атрактивно да ја прими и да ја „залепи“ за нога. Треба да се спомене и дека Пакета беше асистент за победничкиот гол на Вест Хем кој го постигна Скамака.