Интер не се шегува: Доаѓаат две ѕвезди од Реал Мадрид!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Новите сопственици на Интер имаат за цел да состават многу добар тим за следната сезона, со кој ќе можат да бида сериозен кандидат за титулата во Италија.

Италијанските медиуми информираат дека новиот сопственик на „нероаѕурите“ имал средба со првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез и започнал преговори за две ѕвезди од „Сантиаго Бернабеу“.

Станува збор за Хамес Родригез и Иско, фудбалери кои не се задоволни со минутажата во Реал и се спремни да ја променат средината следното лето.

„Ил Џорнале“ тврди дека Интер ќе вложи 200 милиони евра во засилувања следното лето и дека покрај споменатите двајца веќе ги договорил трансферите на Доменико Берарди од Сасуоли и Костас Манолас од Рома.

Притоа „нероаѕурите“ селдат и неколку други фудбалери како што се Дармијан од Манчестер Јунајтед, Врсаљко од Атлетико Мадрид, дефанзивецот Филипе од Порто и Рикардо Родригез од Волфсбург.