Instasplit – тренд на кој загризаа Викторија Бекам, Рита Ора и други славни фаци


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Инстаграм е полн со бизарни трендови, но оваа омилена поза на „инстаграмушите“ може да биде еден од најпровокативните, но и најбизарни трендови на кои загризаа и славните убавици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HEIR JORDYN (@jordynwoods) on

Станува збор за фотографирање во позата позната како „instasplit“, поради која познатите блогерки и ѕвезди ја креваат едната нога колку што можат повеќе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Позата, зачудувачки, ја популаризираше Викторија Бекам која во неколку наврати се фотографираше така, а по неа на „instasplit“ загризаа и Рита Ора, Кети Пери, Каја Гербер, Кејт Бекинсејл и многу други убавици, позирајќи со раширени нозе во различни ситуации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Beckinsale (@katebeckinsale) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Flack (@carolineflack) on