И Јелена ја бива за тенис (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ со фантастично враќање ја заврши сезоната на самиот трон од АТП листата. Но, ниту неговата сопруга Јелена не заостанува зад него во поглед на тениските вештини и снаоѓањето со тенискиот рекет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Деновиве Јелена дури и на тенискиот терен му дала голема поддршка на својот сакан и тренирала заедно со Ноле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Елегантната и нежна Јелена покажала дека може да му биде достоен ривал на Новак и на тенискиот терен.