И Били Ајлиш не е веќе тоа што беше

Новиот спот на популарната пејачка Били Ајлиш за песната „Lost Cause“, ги подели мислењата на нејзините обожаватели.

Седумкратна добитничка на Греми сама го режирала видеото во кое танцува, скока, јаде брза храна и тверка со своите пријатели, додека носи шорцеви и ноќница со длабоко деколте.

19-годишната девојка, која за време на својата кариера истакна дека сака да го сврти вниманието на медиумите од нејзиното тело кон музиката и ја криеше фигурата во преголеми маици и широки панталони, ги изненади обожавателите со ново видео.

„Песната е добра“, „Луѓе, дали сè уште дишете“, „Ви благодарам што ни го дадовте ова“, „Те сакам, Били“, напишаа некои во коментарите, додека други воопшто не ја сакаат пејачката поради промената на имиџот.

„Кому му недостасува старата Били?“, „Не си веќе Били“, „Се смени, ми недостига старата Били“, „Били тверка, не ми се верува“, „Што ти направија?“ „Ова е лошо, воопшто не ми е гајле.“ Не ми се допаѓа “,„ Ова е толку лошо, те молам не биди кучка“, се само некои од коментарите на разочараните фанови.

Во април годинава, пејачката објави список со песни за нејзиниот долгоочекуван втор студиски албум, кој треба да излезе во јули годинава.