Хорор во Бразил: Фудбалер го мачеле и боделе со нож, па обезглавен го фрлиле во грмушки


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Фудбалерот на Сао Паоло, Даниел Кореа Фреитас беше најден мртов вчера утрото во Сан Хозе дос Пињас, Паран. Неговото мртво тело било најден обезглавено и избодено со нож, фрлено во грмушка.

Во полицискиот извештај за овој случај стои дека фудбалерот бил мачен пред смртта, дека на телото имало многу убоди од нож, од кои два убода била длабоки во пределот на вратот и дека главата била отсечена од телото како и гениталиите.

Даниел Кореа Фреитас фудбалската кариера ја започна во Боатефого од каде во 2015 година премина во тимот на Сао Паоло.

Неговиот тим вчерашниот тренинг го започнал со минута молчење поради убиството на нивниот напаѓач.