Хорор повреда: Ѕвездата на Барса ќе паузира 5 месеци!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Барселона убедливо го совлада Алавес на гостински терен со 0-6, но го загуби десниот бек Алеиш Видал, кој во последните минути од натпреварот се заработи страшна повреда.

Имено, Видал после еден старт на Тео Ернандез се здоби со скршеница на зглобот и веднаш беше префрлен во болница.

Лекарите веднаш потврдиле дека мора да биде опериран неговиот зглоб, а тоа значи дека ќе мора да паузира најмалку 5 месеци.

Оваа сезона дефанзивецот настапиво шест натпревари од Примера, во кои постигна два гола и асистираше за други два.