Гори околу Пехчево – локалното население има потреба од помош за гасење на огнената стихија (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Голем пожар се шири околу Пехчево. Локален жител на социјалните мрежи сподели фотографии на кои се гледа како пожарот беснее околу градот и побара помош од граѓаните и надлежните.

„Моментално се случува ова во близина на Пехчево. Не можеме сами, ни треба помош”, апелираат локалните жители од Пехчево.

Состојбата според фотографиите можеме да забележиме дека е алармантна и дека надлежните треба да реагираат.

– Ова го остава пожарот зад себе. Моментално многу брзо се движи кон Археолошки локалитет Света Петка, велат локалните жители.