Горчливиот рекорд и солзите на Нејмар


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Елиминацијата од Светското првенство во Катар која Бразил ја доживеа од Хрватска тешко им падна на сите обожаватели на „Кариоките“, но најтешко на бразилските репрезентативци.

Нејмар со голот во продолженијата се изедначи со Пеле со 77 гола на врвот на листата најдобри стрелци на Бразил во историјата, но ѕвездата на ПСЖ не може да го слави тој рекорд кога неговата репрезентација беше принудена да се пакува за дома.