Гарванлиев не успеа да се пласира во финалето на Песна за Евровизија

Македонскиот претставник на Евровизија Васил Гарванлиев синоќа не се пласираше во финалето на ова музичко натпреварување.

На синоќешната прва полуфинална вечер беа одбрани првите 10 финалисти, меѓу кои се Норвешка, Израел, Русија, Азербејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија, Украина.

Освен земјава, во финале не влегоа Словенија, Хрватска…