Фото: Спалети покажува стил по миланските улици!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Тренерот на Интер, Лучијано Спалети е од Тоскана, но очигледно ужива во Милано и комплетно се вклопува во амбиентот на градот на модата.

Спалети заедно со својата сопруга и домашното милениче беше „фатен“ од папараците во центарот на Милано, а посебно внимание привлекува неговиот стил.

Двајцата најпрво ручаа во еден елитен ресторан во центарот на градот, а потоа се упатија на шопинг на познатата модна улоца „Монтонаполеоне“.