Видео: Сакаше да го имитира Роналдо, па си ја скрши ногата


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Кристиано Роналдо уште еднаш го воодушеви светот со спектакуралниот гол кој го постигна во Торино против Јувентус.

Португалецот успеа да постигне гол со ножички при скок од 2,38 метри, што е навистина импресивно.

Неговиот подвиг сакаше да го повтори аргентинскиот новинар Мануел Санчез, но помина неславно.

Тој дури намести и душек за да падне на меко при „ножичките“, но заврши во болница со скршена нога.