Дали Перез знае со кого ќе игра Реал во полуфинале?


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез денес даде изјава која предизвика големо внимание во фудбалската јавност.

Имено, Перез знае со кого ќе играт „кралевите“ во полуфиналето од ЛШ, а притоа посакува финале со Барселона во Лигата на шампиони.

„Дали сакаме да играме против Барселона во финалето оваа сезона? За почеток, важно е да стигнеме таму. Секако дека е можно, но прво ќе се сретнеме со Баерн бидејќи секогаш играме со нив. Доколку се пласираме во финалето и за трофејот се бориме со Барселона јас ќе се сетам на нашите победи во Суперкупот на Шпанија. Беше 3:1 на гости и 2:0 на нашиот стадион. Сепак, ние најпрвин мора да го елиминираме Јувентус“, изјави Перез.

Реал Мадрид и Баен до сега се сретнале рекордни 24 пати во Лигата на шампиони, а дури 6 пати играле во полуфиналето на најелитното натпреварување во Европа